ТОП Вести
Кривични Пријави

Кривични Пријави

Двајца стружани заработија кривични пријави за тешка кражба

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 43-годишниот М.К. и 32-годишниот Б.П., двајцата од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. – Во текот ...

Кривични пријави за вкупно 22 угостители во туристичките места, не ги почитувале протоколите и примале гости

  Раководителката на Инспекциски надзор, Мери Проја Продановска, денес во Охрид ги соопшти наодите на инспекциските служби при зајакнатите контроли на угостителските и сместувачките капацитети за време на ...

Кривични пријави за две лица од Струга поради „бесправно градење“

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело  „бесправно градење“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.Л(53) и А.Л.(47), двајцата од Струга. Тие, во текот на 2019 ...

Кривични пријави за две лица во Охрид кои не почитувале мерки на самоизлоација

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија“, СВР Охрид  поднесе кривична пријава против Д.Т.(48) од Охрид, како и ...

Кривична за две лица од Кичево и кичевско Шутово поради непочитување мерки за самоизолација

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија”, ОВР Кичево поднесе кривични пријави против Б.С.(46) од Кичево и С.А.(62) ...

Полицијата пронајде вреќа со 4574 грама опојна дрога марихуана во автомобил на патот Охрид-Ресен, кривични пријави за три лица

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.М.(23), А.Н.(35), двајцата од Битола и Т.Ј.(44) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело  ,,неовластено производство и пуштање ...

Кривични пријави за двајца стружани, агресивно се однесувале и навредувале полицајци на ракометен натпревар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Д.С.(19) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење ...

Три лица заработија кривични пријави-со малверзации купувале возило

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсификување исправа“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, поднесе кривична пријава против Р.Џ.(49) и С.С.(51), двајцата од Охрид како ...

Kривични пријави заработија тројца возачи, освен во служебните, точеле гориво во приватни возила и прикажувале лажни сметки

  Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,злоупотреба на службена положба и овластување“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Р.И.(49), од струшкото село ...

Оливер Спасовски: Четири кривични пријави за уништувањето на трската и узурпација на крајбрежјето

Во соработка со Основното јавно обвинителство, Министерството за внатрешни работи поднесе кривични пријави против четири лица за уништување трска и за узурпација на крајбрежјето во Струга. Министерот Оливер ...
error: