ТОП Вести
кров

кров

После триесет години , се реконструира кровот на Домот на културата во Струга

Националната установа Центар за култура „Браќа Миладиновци“-Струга од денеска започнува со реконструкција на дел од кровот на објектот. „За набавката се обезбедени средства со договор за учество во ...

Ќе се реконструира кровот на Центар за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга

Вчера официјално беше  потпишан договорот меѓу Министерството за култура на Република Северна Македонија со НУ Центар за култура „Браќа Миладиновци” – Струга за поправка и реконструкција на кровот на ...

Центарот за култура во Струга доби нов лик

Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ – Струга доби нов лик. Имено, денеска завши реконструкцијата која вклучуваше поправка на коровот, таванскиот дел во Фоајето и Големата сала. Освен внатрешниот ...

Се запали кровна конструкција во објект во Струга

Денеска во 13:45 часот во ТППЕ Струга пријавен е пожар на кровна конструкција во објект кој се наоѓа во близина на Плоштадот во Струга. Од ТППЕ за Strugaonline ...
error: