ТОП Вести
квалификации

квалификации

Квалификации за ЕП 2022- Познати се противниците на нашата сениорска репрезентација

Данска, Швајцарија и Финска се  противниците на Македонската ракометна сениорска репрезентација  во квалификациите за пласман на Европското првенство  2022 година. По извлекувањето на групите беше утврден  целосниот распоред ...

Квалификациите за Првата шаховска лига ќе се одржат во Охрид, пријавени се 12 клубови

Рекордни 12 македонски клуба се пријавени во квалификациите за пласман во Првата шаховска лига, кои е планирано да се одржат во Охрид, од 24-ти до 27-ми јули. Место ...

Првиот натпревар на Македонија во квалификациите за Евробаскет 2021 ќе биде хуманитарен

Кошаркарската репрезентација овој месец ги започнува квалификациите за Евробаскет 2021. Нашите најдобри кошаркари од А-тимот ќе ги бранат националните бои во А1 АРЕНА, Спортски центар „Борис Трајковски“, на 20.02.2020, со ...

Македонската фудбалска репрезентација на одличното трето место ги заврши квалификациите за ЕП

Македонската фудбалска репрезентација  на третата позиција ги заврши квалификациите за Европското првенство кое ќе се одржи следното лето. Ова за нашата репрезентација е најдобар пласман во евро-квалификациите воопшто. ...

Квалификации за евро-шампионат 2020- Maкедонија вечерва ја пречекува Словенија

Во квалификациите за евро-шампионатот 2020  фудбалската репрезентацијата на Македонија игра со селекцијата на Словенија. Натпреварот ќе се одигра на Национална Арена „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20:45 ...

Македонија одигра нерешено (1:1) со Израел во квалификациите за ЕП 2020

Во рамките на квалификационите натпревари за Европското првенство  2020, македонската фудбалска репрезентација синоќа одигра реми (1:1)  на гостински терен со селекцијата на Израел. Нашата репрезентација имаше организирана игра ...

Македонската фудбалска репрезентација вечер гостува во Израел

Македонската фудбалска репрезентација вечервa во Бер Шева и гостува на екипата на Изреал во квалификациски натпревар за Европското првенство 2020 година. Почетокот е закажан за 20 часот и ...

Македонската репрезентација ја совлада селекцијата на Грција

Македонската ракометна репрезентација, на домашен терен во Струмица  ја совлада селекцијата на  Грција со резултат 27-23 (13-11) и го освои првото место во групата 3 од квалификациите за ...

Maкедонија ја совлада селекцијата на Турција во квалификациите за ЕП 2020

Репрезентацијата на Македонија ја совлада селекцијата на Турција и се пласираше на ЕП 2020. Нашата репрезентација имаше одлични први 15 минути од натпреварот, после почетниот израмнет резултат 1:1, ...

Kвалификации за ЕП 2020: Македонија денеска игра против Турција

Денеска започнува претпоследното коло од квалификациите за ЕП 2020. Во 18:00 часот Македонија игра со селекцијата на Турција,  дуел во кој се очекува да го потврди првото место ...
error: