ТОП Вести
љубов

љубов

Свети маченички Софија, Вера, Нада и Љубов

Православните верници денеска го празнуваат споменот на познатата Римјанка Софија која своите ќерки Вера, Нада и Љубов ги воспитала да имаат вера во себеси и во Бога, да ...

Светите маченички Вера, Надеж, Љубов и мајка им Софија

Живееја и страдаа во Рим, во времето на царот Адријан. Мудрата Софија, како што ја одликува и името што го носи (софија – мудрост), остана вдовица, а како ...

Светите маченички Вера, Надеж, Љубов и мајка им Софија

Живееја и страдаа во Рим, во времето на царот Адријан. Мудрата Софија, како што ја одликува и името што го носи (софија – мудрост), остана вдовица, а како ...

Заврши љубовната приказна на хрватските штркови Клепетан и Малена

Приказната за големата љубов на хрватските штркови Клепетан и Малена која со години се негуваше и привлече големо внимание во повеќе земји од регинов, за жал заврши. Сите ...

Игор Атанасовски-Харе на Play radio: Песните се моја скапоценост, музиката е мојот живот и мојата љубов

Во денешното издание на емисијата „Play cafe“ на Play radio, разговаравме со Игор Атанасовски-Харе. Музичар, композитор, гитарист кој создава ремек-дела. Слушателите на Play radio ги поздрави топло и ...

СРЕЌНА НОВА 2018-ТА ГОДИНА!

Среќна Нова 2018-та година. Следниве 365 дена исполнете си ги со многу љубов и радост. Здравјето нека биде ваш основен приоритет, бидете со луѓето кои ги сакате и ...

Бракот на Емануел Макрон со 25 години постарата сопруга во центарот на медиумското внимание

Љубовната приказна на претседателскиот кандидат во Франција, Емануел Макрон ја разбранува светската јавност. Имено, во 2007 година Макрон, (кој доколку победи во вториот круг од претседателските избори во ...

Година на Црвен петел – најголем успех ќе имаат новинарите, продавачите и угостителите

Годината на Црвениот петел започна на 28.01.2017 година, а ќе трае тринаесет лунарни месеци.Ќе има 384 дена, односно ќе трае до 15 јануари 2018 година. Еве што не ...
error: