ТОП Вести
мајко

мајко

(ВИДЕО) Баладата „Мајко“ на Гуру Харе во нова инструментална верзија

Емотивната балада „Мајко“, авторско дело на Игор Атанасовски-Харе која минатата година ја сними Аки Ракимовски, доби нова инструментална верзија. Во нов аранжман, Харе во соработка со мандoлинскиот оркестар ...

Игор Атанасовски-Харе на Play radio: Песните се моја скапоценост, музиката е мојот живот и мојата љубов

Во денешното издание на емисијата „Play cafe“ на Play radio, разговаравме со Игор Атанасовски-Харе. Музичар, композитор, гитарист кој создава ремек-дела. Слушателите на Play radio ги поздрави топло и ...

Влатко Лозаноски руши рекордки со емотивната балада „Мајко“

Непосредно пред големиот солистички концерт, Влатко Лозановски  ја промовираше песната „Мајко“. Автор на музиката и аранжманот е Лазар Цветковски, а текстот го напиша  Магдалена Цветковска. Станува збор за емотивна ...
error: