ТОП Вести
Македонска фудбалска репрезентација

Македонска фудбалска репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација на одличното трето место ги заврши квалификациите за ЕП

Македонската фудбалска репрезентација  на третата позиција ги заврши квалификациите за Европското првенство кое ќе се одржи следното лето. Ова за нашата репрезентација е најдобар пласман во евро-квалификациите воопшто. ...

Македонската женска фудбалска репрезентација славеше против Кипар

Македонската женска репрезентација до 19 години славеше победа со 2:0 против домашниот Кипар на првиот од двата контролни натпревари кои се играат на гостински терен. Водечкиот гол за ...

Сениорската и младинската репрезентација со победи над репрезентациите на Белорусија и Бугарија

Македонската сениорска фудбалска репрезентација ја победи Белорусија со 3:0 на пријателскиот натпревар на Националната арена во Скопје. Нашиот најдобар репрезентативен тим одигра квалитетно, во текот на целиот меч ...

Нов пад на Македонската фудбалска репрезентација на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација забележа пад од 1 позиција на најновата ФИФА ранг листа и сега се наоѓа на 166-то место, кое што е најслаб пласман во историјата на ...

Нов пад на Македонија на ФИФА рејтинг листата

Фудбалската репрезентација продолжува да тоне на ФИФА листата, откако на најновата листа забележа пад од три места и сега е 165-та во светот, и е најлошата позиција од ...
error: