ТОП Вести
малолетници

малолетници

Малолетник нападнат пред училиште во Мороишта од страна на двајца малолетници-ученици во истото училиште

На 24.11.2022 во 16.40 часот Полициската станица Струга, А.М.(36) од с.Мороишта, струшко, пријавила дека околу 09.30 часот пред основно училиште во с.Драслајца нејзиниот малолетен син бил физички нападнат ...

Малолетници од Струмица,пријавени дека се оддалечиле од домот пронајдени во Струга

На 3-ти јули 2021 година, околу 21:00 часот, на улицата „Маршал Тито“ во Струга, полициски службеници ги пронајдоа тројцата малолетници од Струмица, за кои претходно во СВР Струмица ...

Две лица од Охрид ќе одговараат за разбојништво, ограбиле малолетници во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.Б.(19) и С.К.(22), двајцата од Охрид. Пријавените, на 28.02.2021 околу 19 часот, на улицата ,,Маршал ...

Физичка пресметка помеѓу неколку малолетници во Струга

На 16.09.2019 околу 12.00 часот во полициската станица Струга било пријавено дека на улица „Пролетерски бригади“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу ...
error: