ТОП Вести
Мерко

Мерко

Градоначалникот Мерко хоспитализиран на Инфективна во Скопје, состојбата му е стабилна

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа бил хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, потврдиле  од ДУИ за Плусинфо. Како што пренесува Плусинфо, Мерко е позитивен на коронавирусот и засега, ...

Бектеши во Струга-16 милиони евра поддршка од Владата за ваучери за домашен туризам и домашна платежна картичка за 100 илјади граѓани

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Струга одржа состанок со претставници на Хотелска асоцијација на Македонија (ХОТАМ ) и градоначалникот на општина Струга Рамиз Мерко. На сстанокот ...

Градоначалникот Мерко со честитка за Рамазан, на верниците им посака лесен пост

Градоначалникот на Општина Струга, Г-дин Рамис Мерко упати честитка за Рамазан за сите припадници на исламската вероисповед. „На сите верници на исламската вероисповед, честит Рамазан, со најискрените и ...

Мерко за Тв Телма: Жителите на Лабуништа се многу свесни и ги почитуваат мерките

Во видео обраќање во емисијата „Топ тема на ваша страна“ на Tв Телма, градоначалникот на Струга, Рамис Мерко, истакна дека мерките за заштита од коронавирусот кои ги има ...

Градоначалникот Мерко потпиша договор со Светска банка за реализација на проектот „Струга – Вашата туристичка дестинација“

Градоначалникот на Oпштина Струга, Г-дин Рамис Мерко потпиша договор со Светската банка за реализација на проектот „Струга – Вашата туристичка дестинација“ за реконструкција и проширување на патека за ...

Мерко го финализираше основањето на новото претпријатие Водовод и Канализација – Струга

Градоначалникот на Општина Струга, Г-дин. Рамиз Мерко вчера го изврши финалниот акт на основањето на новото претпријатие за Водовод и Канализација во Струга, именувајќи го како В.Д. Директор ...

Рамиз Мерко: Во заштитениот појас на Општина Струга не постои ниту една дивоградба

На иницијатива на министерот за животна средина и просторно планирање, вчера во салата на Советот на Општина Струга се одржа состанок за презентација на Нацрт – Извештајот за ...

Градоначалникот Мерко учествуваше на Kонференција за политиките кои ги спроведува САД во Западен Балкан

Вчера во Тирана се одржа конференција за Политиките кои ги спроведува САД во Западен Балкан каде што беа поканети многу познати политчки фигури како и експерти и аналитичари ...

Рамис Мерко: Новиот објект во ОУ „Браќа Миладиновци“ ќе започне со работа најдоцна за еден месец

  После бројните реакции на стружани за состојбата во која со години се наоѓа старото основно училиште „Браќа Миладиновци“, редакцијата на Strugaonline стапи во контакт со градоначалникот на ...

Градоначалникот Мерко оствари средба со Ебен Фридман

Градоначалник Рамис Мерко одржи средба со Фридман Градоначалник на Општина Струга, Г-дин Мерко оствари средба со претсавникот на наблудувачката мисија на ОБСЕ  Г-дин  Ебен Фридман. „Целта на средбата ...
error: