ТОП Вести
металург

металург

Ракометарите на Металург пристигнаа во Струга, сите се негативни на КОВИД 19

Металург пред два дена ги тестираше своите ракометари на коронавирус и сите тестови се негативни. Со тоа е исполнет и последниот услов за нивниот настап на 48. издание ...

Хрватската легенда Златко Хорват е нов ракометар на Металург

Легендарното десно крило на ППД Загреб и на хрватската репрезентација, Златко Хорват, потпиша едногодишен договор со Металург. Златко Хорват (35 г., 179 см., 87 кг.) целата своја досегашна ...

Младинците на КЛ7-Струга загубија од фаворитот Металург

Овој викенд се одигра четвртото коло од машката младинската лига на РФМ.  Нашите кадети од Струга за противник го имаа фаворитот Металург. Првото полувреме  припадна на екипата на ...

РК Металург славеше над Стеауа после драматичен и неизвесен натпревар

Металург се враќа со победа од незгодното гостување во Букурешт, кај поранешниот европски шампион Стеауа. Во тежок и израмнет натпревар, Металург го совлада својот противник со резултат 28:26 ...

„Струга“ загуби од младинците на „Металург“ на домашен терен

Во осмото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург гостуваа во Струга. Стружани, како третопласирани во групата, важеа за фаворити на свој терен, но ...

Meшков Брест убедливо го совлада Металург во Скопје

Металург и Мешков Брест одиграа натпревар во рамките на 11-тото коло на СЕХА-лигата, последно наше домашно претставување за 2018 година. Средбата Металург ја одигра  во СЦ “Јане Сандански“, ...

Сениорките на ЖРК Стружанка славеа над фаворитот Металург

ЖРК Стружанка во рамките на 10-то коло во Женска лига на Република Македонија во речиси преполна сала во „Нико Нестор“ Струга забележа убедлива победа против ЖРК Металург. Сениорките ...

Александар Шпенде потпиша за Металург

Словенечкиот ракометар Александар Шпенде потпиша за Металург. Шпенде (25 г., 197 см., 93 кг.) е ракометар кој игра на позиција лев бек и доаѓа од екипата на Порто, ...

Mладинците на РК „Струга“ сезоната ја започнаа со убедлива победа

Младинците на РК „Струга“  вчера го одиграа првиот натпревар оваа сезона против РК Металург, во спортската сала Автокоманда во Скопје. Стартуваа со победа, односно противникот на гостински терен ...

Денеска започнува 8-та сезона на СЕХА-лигата, Металург игра со Вардар

Со денешните  дуели помеѓу романска Стеауа и словачкиот шампион Татран Прешов и српското дерби помеѓу Железничар и Војводина, ќе почне осмата сезона во Регионалната лига. Дебитанти во годинашнава ...
error: