ТОП Вести
млади

млади

РК „Струга“ прослави 70 години постоење – сите ракометни генерации се вратија на терен

Во одлична атмосфера, со три натпревари од по 15 минути, РК Струга прослави 70 години од своето постоење.   Сите генерации се вратија на терен по повод овој ...

РК Струга слави 70 години постоење, во сабота на терен се враќаат млади и стари ветерани!

Ракометен клуб „Струга“ слави 70 години постоење. Во сабота во Спортски Центар „Тими“  на терен ќе се вратат млади и стари ветерани, а заедно со нив ќе игра ...

Во Струга тркалезна маса на тема: Со неформално образование до полесно вработување на младите

Каква улога може да одигра неформалното образование за зголемување на капацитетите на младите и нивната вработливост? Дали постојат активни мерки кои им даваат можност на младите да стекнат ...

Отворен ден на млади утре во Струга

Утре во просториите на Центарот на заедницата на Општина Струга во 14:00 часот ќе се одржи средба со членовите на Комисијата за млади при Советот на Општина Струга. ...

Тимот на МакеДокс: Во Струшкиот регион живеат топли и добри луѓе, ќе се здружиме за еко акции и гледање филмови

Патувачкото кино на МакеДокс- фестивалот за креативен документарен филм пристигна во Струга. Започнувајќи од утре, 12-ти јули, се ќе биде во знакот на седмата уметност, но во склоп ...

Премиерот Заев и вицепремиерите Османи и Анѓушев во Струга

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев по пристигнувањето од Самитот на ЕУ за земјите од Западен Балкан во Софија, заедно со вицепремиерите за економски прашања и ...

Работилница на тема „Единството лежи во различноста! “во Струга

Во сабота,  21.04.2018 година во хотелот „Мираж“ во Струга  ќе се одржи првата работилница со наслов “ Кажи кој си и почитувај ги другите „  оваа работилница се ...

Шоу за промоција на хумани вредности во Охрид

Уште еден прекрасен настап имаа младите на Црвен крст Охрид, вчера (14.01.2018), на градскиот плоштад Св. Климент Охридски во рамки на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ...
error: