ТОП Вести
МВР

МВР

МВР: Родителите да обрнат внимание на активностите на децата на социјалните мрежи, на „Тик Ток“ во Русија и Израел се забележани повици за самоповредување на малолетни лица

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) ја информираат јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија и ...

Спасовски: На бесплатен телефонски број граѓаните анонимно ќе можат да пријават забави и недозволени собирања

МВР отвори  телефонски број на кој граѓаните анонимно ќе можат да  пријават  журки и организирани славења по викендици и изнајмен простор – 0800 00 201. – Денеска ќе ...

Спасовски: Полицијата ќе врши увид по викедници и вили за каде има сознанија за групирање

– Нема забрана за издавање викендици на едно семејство, но кривично дело е издавање на група луѓе. Не е идејата со мерките да се затворат угостителите по 18:00 ...

Инспекторите ќе вршат засилени контроли, МВР ги следи огласите за издавање објекти за новогодишните празници

Инспекциските служби најавуваат засилени контроли на угостителските објекти, а МВР ги следи огласите за издавање станови, викендици и други објекти во пресрет на новогодишни и божиќни празници се со ...

Aкција на МВР-Во близина на „Ќафасан“ приведен дилер од Албанија, запленети над 15 килограми марихуана

На 30-ти октомври 2020 година, околу 20:30 часот, во непосредна близина на магистралниот пат А2-Е852, на околу два километри од ГП „Ќафасан“, пресечен е канал за недозволена трговија ...

Жител на Богојци се повредил сечејќи дрва и им подлегнал на повредите

На 3-ти август 2020 година, околу 19:00 часот во СВР Охрид било пријавено дека во струшкото село Богојци, 49-годишниот К.А. од селото Богојци, се повредил сечејќи дрва. – ...

390 лица во земјава казнети поради неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (3-ти/4-ти август) на територијата на Република Северна  Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 390 прекршоци. Министерството ...

517 лица во земјава казнети за неносење заштита на лицето

Во текот на изминатото деноноќие (22-ри/23-ти јули) на територијата на државава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 517 прекршоци. Министерството за внатрешни ...

Изминатово деноноќие 301 прекршок за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (19-ти/20-ти јули) на територијата на државава по однос на мерката за неносењеличназаштита на лице регистрирани се 301 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира ...

МВР: Лични карти можат да се подигнат и денес во управните служби

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека управните служби при МВР на територијата на целата држава, денес, на денот на изборите, ќе работат само за подигање на ...
error: