ТОП Вести
Напад

Напад

Две лица во Струга физички нападнале жител на Подгорци

На 26.12.2022 во 11.45 часот во ОВР Струга, пријавено е дека на улица „Пролетерски бригади“ во Струга, Е.А.(18) од струшкото село Подгорци бил физички нападнат од две лица. ...

Две лица од Охрид физички нападнале полициски службеници

На 14.12.2022 во 15.35 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид ги лишија од слобода Ќ.Ѓ.(69) и Ј.Ѓ.(37), двајцата од Охрид, затоа што физички нападнале полициски службеници ...

Нарушен јавен ред и мир во зграда на улицата „Арсение Јовков“ во Струга

На 04.12.2022 година во 16.10 часот во ОВР Струга пријавен е нарушен јавен ред и мир во зграда на улицата „Арсение Јовков“ во Струга со агресивно однесување и ...

Лишен од слобода жител на Ливада, со остар предмет во казино во Струга нападнал жител на Велешта

На 27.11.2022во 05.15 часот во Струга од полициски службеници од Полициската станица Струга бил лишен од слобода Б.Д.(41) од с.Ливада-струшко затоа што околу 04.40 часот во казино во ...

Малолетник нападнат пред училиште во Мороишта од страна на двајца малолетници-ученици во истото училиште

На 24.11.2022 во 16.40 часот Полициската станица Струга, А.М.(36) од с.Мороишта, струшко, пријавила дека околу 09.30 часот пред основно училиште во с.Драслајца нејзиниот малолетен син бил физички нападнат ...

Кривична пријава заработи стружанец откако со метален и остар предмет се обидел да нападне сограѓанин

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.А.(65) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело  „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. Тој, на ...

Стружанец со остар предмет си го нападнал соседот

На 28.09.2022 година во 13.35 часот во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го привеле А.Р.(65) од Струга затоа што во зграда на кеј „Маршал Тито“ во Струга ...

Приведено е 45 годишно лице, физички ги нападнал сопругата и малолетната ќерка

На 28.09.2022 година во 00.30 часот во СВР Охрид е пријавено дека Н.П.(45) од охридско село, физички ја нападнал неговата сопруга и малолетната ќерка. Напаѓачот бил приведен и ...

Албански државјанин физички нападнал жител на Радолишта на магистралниот пат Струга-Ќафасан

На 23-11-2021 година околу 16.30 часот, на магистралниот пат Струга-Ќафасан, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Л.З. од Република Албанија врз И.М.(39) од ...

Кривична пријава за штипјанец, украл ташна на плажа во Струга и го нападнал сопственикот

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнени дела „кражба“ и „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против И.А.(23) од од ...
error: