ТОП Вести
нерешено

нерешено

Вардар одигра нерешено со Кјелце во дербито од ЛШ

Европскиот првак Вардар одигра нерешено 28-28  во дербито од Лигата на шампионите против Кјелце. Вистинска драма имаше во „Јане Сандански“ во Скопје, на крајот од мечот кога  двете ...

Македонија одигра нерешено (1:1) со Израел во квалификациите за ЕП 2020

Во рамките на квалификационите натпревари за Европското првенство  2020, македонската фудбалска репрезентација синоќа одигра реми (1:1)  на гостински терен со селекцијата на Израел. Нашата репрезентација имаше организирана игра ...

Втора МФЛ: Нерешено на дербито во Струга

Со нерешен резултат (2:2) заврши локалниот дерби натпревар помеѓу Лабуништа и Струга Трим Лум во шестата рунда во Втората македонска фудбалска лига. Мотивирана игра и борбеност покажаа фудбалерите ...

Нерешено со Германија, Македонија е прва во групата

Македонија достојна на очекувањата на бројните навивачи, ремито со европскиот првак Германија е одличен резултат кој ни донесе прво место во групната фаза и 3 бодови кои ги ...

Вардар одигра нерешено на гости кај ПИК Сегед во ЛШ

После осум победи по ред, екипата на Вардар одигра нерешено во Лигата на шампиони на гости кај ПИК Сегед.  Ова е добар резултат, ако се земе во предвид ...
error: