ТОП Вести
нова песна

нова песна

Wolf & Deks промовираа нова песна и спот

Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на домашната музичка сцена, Wolf & Deks ја промовираат новата песна насловена како ,,Безобразно“. ,,Спотот е сниман уште пред да започне ...

(ВИДЕО) Стружанецот Горан Мицов ја промовираше новата песна „Совршена“

Стружанецот Горан Мицов ја изненади својата публика со нова песна. „Совршена“ е негово авторско дело кога станува збор за музиката и аранжманот, а текстот го напиша  Ирена Митревска. ...

(ВИДЕО) Aнгел Стојкоски ја промовираше новата песна „Брате мој“

Ви ја претставуваме новата песна на Ангел Стојкоски, млад музичар од Струга за кого музиката е професионална определба и култура на живеење. Станува збор за печалбарска песна насловена ...

(ВИДЕО) Miyatta ја промовираше новата песна „Regret“

Miyatta ја претставува својата нова песна насловена како „Regret“ -„Regret“ e производ на мојата соработка со Давор Јордански кој се потпишува како аранжер а јас сум автор на ...

Meto Di Flash: „Те чекам“ е динамична музичка приказна по вкус на публиката

Во денешното издание на емисијата Play cafe на Play radio гостуваше Меto Di Flash, музичар од Струга кој е познат по одличните live-караоке журки кои ги прави по ...

(ВИДЕО) Христијан Миладинов ја промовираше рок-баладата „Под месечината“

Mладиот и талентиран музичар Христијан Миладинов од Струга, ја прмовираше својата најнова песна насловена како „Под месечината“. Станува збор за рок балада каде Миладинов се јавува како кант ...

(ВИДЕО) Марија Спасовска ја промовираше баладата „Сакам“

Минатогодишната претставничка на Детската евровизија, Марија Спасовска која ја пееше песната “Дома” во продукција на Дарко Димитров и текст од Елена Ристеска објави нова песна на својот YouTube ...

(ВИДЕО) Ѓоко Танески ја промовираше новата песна „Една љубов имам“

Со новате песна насловена како „Една љубов имам“ Ѓоко Танески го најавува својот нов албум на кој ќе се најдат десет нови песни. Откако ќе ја слушнете песната ...

(ВИДЕО): ДНК го промовираа спотот за новата песна „НИЕ“

ДНК имаат нова песна. Станува збор за темата со наслов „Ние“, која стандардно излегува во исто време со спот. „Ние“ е со потписот на веќе проверениот и докажан ...

(ВИДЕО): Валери Димовска ja промовираше новата песна „Крај“

Таа е впечатлива, талентирана и урбана девојка која и тоа како е освежување на домашната забавна музичка сцена. Дека времето на  Валери Димовска допрва доаѓа, покажуваат многуте позитивни реакции ...
error: