ТОП Вести
облачно

облачно

Време-Променливо облачно со сончеви периоди, на места пороен дожд и грмежи

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. УВ=6. ...

Време- Облачно посвежо и нестабилно со пороен дожд

Денеска ќе преовладува претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд ...

Време- Денеска облачно со дожд и грмежи, утре стабилизација

Денеска претпладне и околу пладне ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд и грмежи. Ќе почне да дува силен северен ветер, најпрво во северните, а во текот ...

Време- Променливо облачно со сончеви периоди, од пладне нестабилно со пороен дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време,  претпладне со сончеви периоди и појава на краткотраен дожд, а од пладне нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ...

Време- Облачно и нестабилно, пороен дожд, грмежи и ветер

Денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од ...

Време-Облачно и ветровито, попладне нестабилно со пороен дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со слаб до умерен, а во југозападните делови повремено засилен ветер од западен и северозападен правец. Попладне на повеќе места ќе биде ...

Време- Променливо облачно, претпладне локален дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, претпладне со локален дожд, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8. Максималната дневна температура ќе се ...

Време-Облачно со умерен ветер, локално со услови за дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северозападен ветер. Локално ќе има услови за краткотраен дожд. УВ=8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал ...

Време-Облачно со сончеви периоди, на запад врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Во западните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=7 ...

Облачно со локални врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со локални врнежи од дожд, особено во западните делови. Можна е и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер ...
error: