ТОП Вести
Охрид

Охрид

18 лица во Струга и 29 во Охрид казнети поради неносење маска

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 89 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-29, Струга-18, Кичево-29, Дебар-13). ...

Драган Спасов Дац- Публиката во Охрид утре ќе слушне познати рефрени, шлагери кои оставиле трага

Утре вечер на сцената на Анитичкиот театар во Охрид концерт ќе одржи познатото дуо Александар Митевски и Драган Спасов –Дац. Ова за нив ќе биде прв концерт , ...

Парични казни за 14 лица во Охрид и 9 во Струга поради неносење маски

Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 66 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид 14, ...

12 лица во Струга и 65 во Охрид казнети поради неносење маски

Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 99 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид 65, ...

19 лица во Охрид и 3 во Струга казнети за неносење маски

Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 44 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид 19, ...

Филипче- Илче од Охрид здрав и расположен заминува во мал групен дом

-Илче од Охрид по десеттина дена лекување и нега на Клиниката за детски болести успеа со плеснување на рачињата и едно големо браво да се збогува со тимот ...

Расказот „Гладоморје“ добитник на наградата „Живко Чинго“

Расказот „Гладоморје“ под шифра „Квечеруваме“ е добитник на наградата „Живко Чинго“ за 2020 година што Општина Охрид ја доделува по повод одбележувањето на Традиционалната културна манифестација „Вечер на ...

50 лица во Охрид и 13 во Струга казнети поради неносење маски

Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 81 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид 50, ...

118 лица во Охрид и 9 во Струга казнети за неносење маски

– Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 147 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-118, Струга-9, Кичево-20). ...

Глоби за незаконско поставување на урбана опрема изречени викендов во Охрид

Поради зголемениот број на посетители во Охрид, во текот на изминатиот продолжен празничен викенд, екипи на Инспекторатот при Општина Охрид во координација со инспекторите на Државниот пазарен инспекторат, ...
error: