ТОП Вести
патишта

патишта

АМСМ: Сообраќај по влажни коловози, внимателно на планинските превои

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Кула, Крушево, Крива Паланка – ГП Деве Баир и ...

AMСМ: Влажни коловози, снег има на „Стража“, „Пресека“, Маврово, Попова Шапка, „Плетвар“

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Врнежи од снег има на „Стража“, „Пресека“, Маврово, Попова Шапка, „Плетвар“, Кула и Крива Паланка – г. ...

Започна асфалтирањето на патиштата во село Октиси

Екипа од  јавното претпријатие за државни патишта денеска започна со асфалтирање на патишта во село Октиси. Асфалтирањето започна од влезот на селото, а ќе продолжи до Горна Џамија. ...

АМСМ: Поради магла намалена видливост на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Поради магла намалена видливост од 50 – 100 метри има кај ...

Заврши реконструкцијата и асфалтирањето на локаниот пат од Калишта до Хотел „Изгрев“

Тимот на Општина Струга информира дека се оствари уште една ивестиција за подобрување на патната инфраструктура. Овој пат станува збор за реконструкција и асфалтирање на локалниот пат почнувајќи ...

АМСМ: Сообраќајот се одвива по влажни коловози, наместа има остатоци од кашест снег

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот. Снег со среден интензитет паѓа во Битола, Крива Паланка, Делчево, Демир ...

РСБСП со кампања „НЕ – за мобилен телефон зад воланот! Без изговори, без оправдувања“

„НЕ – за мобилен телефон зад воланот! Без изговори, без оправдувања“ е новата кампања на РСБСП со цел безбедно возење. Во сообраќајот, како причина за одвлеченото внимание на ...

Започнува инвестициски циклус за подобрување на патната инфраструктура: Обезбедени финансии за 800 километри патишта

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов на ...

Забрана за тешки товарни возила на Стража, Пресека, и патниот правец Маврово – Дебар

Поради временските услови има забрани за тешки товарни возила има патниот правец Маврово – Дебар, како и на планинските премини Стража и Пресека. – информираат од АМСМ Сообраќајот ...

Општина Струга работи на отварање и изградба на патишта

Oпштина Струга продолжува да работи  на отворање и изградба на патишта. „Продолжуваме  со отворање, тампонирање и асфалтирање на патишта,  денес  се работи на патот кој ја поврзува населбата ...
error: