ТОП Вести
песна

песна

(ВИДЕО) Happy End Band го претставуваат новиот хит насловен како ,,Ивана“

Happy End Band го претставуваат новиот хит насловен како ,,Ивана“. Станува збор за едно вистинско квалитетно освежување на домашната сцена што музички ќе ви го исполни ова лето ...

(ВИДЕО) Мечкаров и Ноки ја промовираат песната „Ти”

Ви го претставуваме новото дуо Мечкаров и Ноки со новиот музички проект, песната насловена „Ти” После пет години пауза Ноки се враќа во дуо со Мечкаров од Охрид ...

Игор Атанасовски-Харе ја промовира новата авторска песна „Реприза“

,,Реприза“ е насловот на новата песна на познатиот музичар Игор Атанасовски-Харе што од денеска ќе се врти по радио станиците во земјава. Харе е изведувач и комплетен автор ...

Премиерна соработка на продуцентот Ербил Џемоски со виолинистот Илир Хидри

Додека трае светската пандемија која донесе низа ограничувања во нашето секојдневие, ваквата состојба веројатно создаде дополнително слободно време за творење и креирање на уметниците. Таков е примерот и ...

Забава во СКАрантин со Суперхикс , повторно одушевија и од карантин со нова песна и спот

Кога станува збор за забава, песна и многу скокање, на тоа поле Суперхикс се незаменливи долги години на македонската естрада. Карантинот не ги спречи, туку напротив, ги мотивираше ...

(ВИДЕО) Боем клуб ја промовираа песната „И ако јас“

Ви го претставуваме „Боем клуб“. Ова е екипа од тројца другари (Боеми) Ниче, Маца и Паун, а  сигурно ќе има и други членови во иднина. Тие ја промовираат ...

Актуелната реалност во земјава и светот Гуру Харе ја преточи во песна, слушнете ја „Карантин“

Искусните и талентирани музичари знаат да направат уметност и да бидат инспирирани од секоја ситуација, така, Игор Атанасовски-Харе актуелната реалност во земјава и светот ја преточи во нова ...

Бендот Еxtravaganza го промовираше синглот „Да сме среќни денес“

Бендот Еxtravaganza  го промовираше својот петти сингл насловен „Да сме среќни денес“.  Музиката и аранжманот се на Мијата и Ѓорѓи Вацев , додека текстот е на Мијата/Јовче Воденичаровски. ...

(ВИДЕО) Паткари со карантин верзија на песната „Дрим тече среде Струга“

На иницијатива на Old Crew  „Паткари“ од Струга решија да ги забавуваат стружани со музика. Во време на карантин, слушнете како „Паткари“ ја  пеат позната песна „Дрим тече ...

(ВИДЕО) Промовирана евровизиската песна на Васил Гарванлиев

Синоќа во вториот дневник  на МТВ беше промовирана песната  „YOU“ со која Васил Гарванлиев ќе настапи на „Евровизија“ во Ротердам.   Музиката ја напиша Невена Нешкоска, а текстот ...
error: