ТОП Вести
победа

победа

Кадетите на КЛ7-Струга со убедлива победа во градското дерби

По паузата, викендов повторно на терените се вратија кадетите на КЛ7.  Први одиграа КЛ7 Струга каде во дербито на десетото коло ја совладаа екипата на РК Струга со ...

ЖРК Стружанка убедливо славеше над екипата на Ѓорче Петров

Ракометарките на  ЖРК Стружанка убедливо славеа на гости кај екипата  на Ѓорче Петров со резултат 36:15  и ја зачуваа четвртата позиција. Нашите ракометарки целосна доминација покажаа уште во ...

ЖКК Струга 2009 ги совлада тимовите на Спорт Тим Неготино и Трокал Кавадарци

Во рамките на кадетската лига, ЖКК Струга 2009 убедливо славеше над ЖКК Спорт Тим Неготино  со резултат 30:64, по четвртини: (00:27;11:04; 08:15;11:18). Стрелци во нашиот состав беа Филоска со ...

Вардар убедливо ја совлада екипата на Мотор Запорожје

Ракометарите на Вардар и покрај заминувањето на Криштопанс и Атман успеаа да го совладаат тимот на Мотор Запорожје со резултат  38:28 и на тој начин успеаа да обезбедат пласман ...

Новак Ѓоковиќ по осми пат во финалето на Австралија Опен

Oткако во педесеттиот дуел Новак Ѓоковиќ го совлада Роџер Федерер во трите сета со 7-6, 6-4 и 6-3 се пласираше во  големото финалето. За српскиот тенисер ова  ќе ...

ЖКК Струга 2009 слваеше над екипата на Крива Паланка во десеттото коло

ЖКК Струга 2009 продолжува во победнички спортски ритам. Во рамките на десеттото коло од прва лига во женска конкуренција нашите кошаркарки ја совладаа екипата на Крива Паланка со ...

ЕП 2020-Македонија славеше против Украина, Митрески и Лазаров херои на натпреварот

Македонија ги освои првите бодови на ЕП 2020 совладувајќи ја селекцијата на Украина со резултат 26:25. Овој возбудлив меч ќе биде запаметен по брилијантните одбрани на голманот Никола ...

ЖКК Струга 2009 славеше дома против ЖК Гостивар

Во рамките од осмото коло во првата кошаркараска лига во женска конкуренција, ЖКК Струга ја совлада екипата на ЖК Гостивар со резултат 82:50, (по четвртини 21:20 ; 26:09; 21:09 ...

Вардар првопласиран во групата во четврт-финалето на СЕХА

Деветта сезона по ред Вардар е во Топ-8 најдобрите екипи во СЕХА лигата, и сезонава иако има сменет формат, „црвено-црните” повторно се фаворити за пласман на Ф4 турнирот. ...

ЖКК Струга 2009 славеше над Студент Академија со резултат 47:68.

Во рамките од првата кошаркарска лига во женска конкуренција ЖКК Струга 2009 ја совлада екипата на Студент Академија со резултат 47:68. По четвртини (12:15 ; 15:17; 09:19 ; ...
error: