ТОП Вести
повредени

повредени

Четири лица се повредени во сообраќајка на регионалниот пат Струга-Дебар

На 4-ти ноември 2019 година, во 12:35 часот, на крстосница од регионалниот пат Струга-Дебар и локалниот пат за струшкото село Долна Белица, се случила сообраќајна незгода во која ...

Сообраќајна незгода на регионалниот пат Струга-Дебар- две лица се повредени

На 31.10.2019 година во 06 часот и 50 минути, на регионалниот пат Струга-Дебар,  случена е сообраќајна незгода помеѓу патничките моторни возила со струшки регистарски ознаки, „Пежо“ управувано од ...

Три лица се повредени во сообраќајка на патот за Долна Белица

На 29-ти септември 2019 година, во 11:50 часот било пријавено дека на локалниот пат за струшкото село Долна Белица, се случила сообраќајна незгода во која се повредени три ...

Четири лица се повредени во сообраќајка на патот Струга-Дебар

На 17-ти септември 2019 година, во 16:45 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар, на крстосница од локалниот пат кај селото Добовјани и патот кој води кон селото Велешта, се ...

Сообраќајна незгода во Драслајца, пет лица се повредени

На 04.07.2019 година околу 04.00 часот во струшкото село Драслајца, Д.Н.(25) од Струга, управувајќи патничко возило „БМВ“ со струшки регистарски ознаки, изгубил контрола, излетал од патот и удрил ...

Сообраќајка на патот Охрид – Ресен, повредени се три лица меѓу кои и малолетно девојче

На 25.06.2019 година во 20.15 часот на крстосницата на магистралниот пат Охрид – Ресен со локалниот пат за селото Куратица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Сеат ...

Едно лице загина,а двајца се повредени во сообраќајка на патот Кичево –Охрид

На 20.05.2019 година во 13.55 часот, на магистралниот пат Кичево –Охрид, во близина на кракот за кичевското село Добреноец, случена е сообраќајна незгода помеѓу патничките автомобили „Сузуки Марути“ ...

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа во Струга

На 5-ти март оваа година, околу 17:00 часот на улицата „Пролетерски Бригади“ во Струга се случи сообраќајна незгода во која се повредени две лица. – Патничко возило „Опел ...

Од повредените пациенти дваесет и осум се на клиника, пет лица се во критична состојба

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска ги  посети повредените во трагичната автобуска несреќа, Десетмина од повредените, се во тешка здравствена состојба, а двајца во критична. Министерот изјави дека од 28 ...

Министерот за здравство утрово ги посети повредените пациенти од вчерашната сообраќајна несреќа

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, утрово ги посети повредените пациенти од вчерашната страшна сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Скопје-Тетово и во која починаа 14 ...
error: