ТОП Вести
принц филип

принц филип

Почина принцот Филип, веста ја потврди Бакингемската палата

Принцот Филип почина на 100-годишна возраст, пренесува Би-Би-Си. Веста за смртта ја потврди Бакингемската палата. За време на неговиот животен век, Филип бил претседател, покровител и член на ...
error: