ТОП Вести
промоција

промоција

Промовирани три книги од Проф.д-р Павле Митревски

По повод 88-то роденден на  Проф.д-р Павле Митревски, роден во струшко Вишни, објавени се три негови најнови книги кои беа промовирани во прекрасниот амбиент на бродот „Асторија“во Охрид.Ова ...

Во струшкото село Глобочица промовирано најновото издание на ,,Лице в лице“

Во недопрената убавина на струшкото село Глобочица, во друштво на гости, љубопитни за слоевите и потенцијалите на местото кое ја дели месноста Малесија од Дримкол се случи промоцијата ...

,,Kиа Електроникс“ организира отворена промоција на производите на Hikvision во Струга

,,Kиа Електроникс“ и партнерите Сектрон и Hikvision организираат најголема отворена презентација на опрема за видео надзор во нашиот регион. На презентацијата ќе бидат претставени најголем дел од производите ...

Во Вевчани промовирана книгата ,,Вода за Свети Спас“ од Петар Алулоски

Во дворот на храмот „Свети Никола“во Вевчани, во рамките на овогодинешното културно лето во беше промовирана книгата на Петар Алулоски, „Вода за Свети Спас“ Промоторот на книгата Мишо ...

Илија од Happy End Band- ,,Ивана“ e песна за музичко летно уживање

Во денешното издание на емисијата Play cafe гостуваше Илија Маревски, бас-гитарист на бендот ,,Happy End“. Заедно со Маревски направивме радио-промоција на нивната најнова песна ,,Ивана“. Бендот постои од ...

Вечерва во Струга промоција на книгата ,Балканскиот етнички феникс“ од Д-р Рубин Земон

Издавачката куќа ,,Авант Прес“ ја претставува книгата ,,Балканскиот етнички феникс“ од Д-р Рубин Земон. Промоцијата ќе се одржи вечерва во Центар за култура ,,Браќа Миладиновци“ во Струга. Почетокот ...

Промоција на книгата ,,Балканскиот етнички феникс“ од Д-р Рубин Земон во Струга

Издавачката куќа ,,Авант Прес“ ја претставува книгата ,,Балканскиот етнички феникс“ од Д-р Рубин Земон. Промоцијата ќе се одржи во понеделник (3-ти август) во Центар за култура ,,Браќа Миладиновци“ ...

Евротип и ВЛТ во Охрид и Струга со нова голема промоција!

Спортските обложувалници Евротип заедно со ВЛТ, сабота во посета на Охрид и Струга! Дојдете на пладне на нашите добропознати локации во Охрид на ул.Јане Сандански бр.62 и ул.7-ми ...

Објавена збирката „Вода за Свети Спас“ од вевчанецот Петре Алулоски

Културно-научната манифестација „Печалбарски денови“од Вевчани во знак на одбележување на 47 – годишнината од своето постоење ја објави книгата со песни „Вода за Свети Спас“ од вевчанецот Петре ...

Бектеши на регионална видео-конференција: Потребна е промоција на регионот како единствена туристичка дестинација

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска присуствуваше на видео-конференција на тема “Можностите за подобра промоција на туризмот во регионот“ на покана на албанскиот министер за туризам и животна ...
error: