ТОП Вести
Радолишта

Радолишта

Жена од Радолишта заработи кривична пријава, физички нападнала 19-годишна девојка

На 13.01.2020 во полициската станица Струга пријавено е нарушување на јавниот ред и мир со загрозување на сигурноста, случено во струшкото село Радолишта, извршено од М.Х.(43) врз Л.Х.(19). ...

Лице од струшко Радолишта заработи кривична пријава за производство и продажба на наркотични дроги

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.М.(33) од струшкото село Радолишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање ...

Жител на Радолишта ќе одговара за тринаесет казнени дела

Поради постоење основи на сомнение за сторени 13 казнени дела од кои, 11 „тешка кражба на дрзок начин“ и 3 казнеи дела „одземање моторни возила“, полициската станица од ...

Започна изградбата на водоводна линија во долна зона- с. Радолишта

Почнаa активностите за изградба на водоводна линија во долна зона во село Радолиштa.  Градоначачникот на Општина Струга г. Рамис Мерко беше на терен заедно со директор на МЈП ...

Жител на Радолишта, осомничен за убиство во обид, уапсен на Табановце

Во текот на вчерашниот ден на Граничниот премин Табановце, на влез во Р.Македонија од страна на полициски службеник бил лишен од слобода М.Г.(37) од с.Радолишта-струшко. При проверка во ...

Се одржа 18-тото коло од 3 Македонска фудбалска лига југозапад

Eкипата на Струга Трим и Лум на гостински терен кај Влазними ги освои трите бода совладувајќи го домаќинот со 1:2, со оваа победа Струга Трим и Лум остана ...
error: