ТОП Вести
РК Вардар

РК Вардар

Вардар по трет пат ќе игра на Ф4 турнирот во Келн

Вардар издржа вистинска драма на реваншот во четврт-финалето на Лигата на шампионите, па и покрај поразот од 25-29 во Унгарија од Сегед, сепак нашите ракометари ќе играат на ...

Навивачите започнаа акција за спас на РК Вардар

Вчера започна акција за спас на РК Вардар. Оваа иницијатива доаѓа од навивачите и симпатизерите на клубот. За Вардар, кој има постигнато огромни успеси и носи голема радост ...

Вардар ја совлада екипата на Пик Сегед со резултат 31:23

Вардар победи во првиот меч од четврт-финалето на Лигата на шампионите со 31-23 против ПИк Сегед. Двете екипи „изедначени сили“ имаа само во првите десет минути, а потоа ...

РК Струга загуби од РК Вардар во финалето за влез во Ф4

Ракометарите на Вардар  на гостувањето во Струга  обезбедија пласман на Ф4 во купот на Македонија. Вардарци во Струга славеа со резултат  24:29. Гостите уште во првото полувреме направија ...

Денеска важно финале помеѓу РК Струга и РК Вардар во рамки на Куп на Македонија

Во рамките на традиционалниот Ракометен куп на Македонија, вчера во Спортски центар ТИМИ, РК Струга славеше против тимот на РК Металург 2. Денешниот противник на нашиот тим е  ...

Вардар со победа го заврши регуларниот дел од сезоната во СЕХА

Со гостувањето во Љубушки кај тимот на Извиѓач и триумф 31-28 (16-10) ракометарите на Вардар го завршија регуларниот дел од сезоната во СЕХА Газпром лигата. „Црвено-црните” одамна се ...

Дибиров: Сакаме со победа да ја завршиме групната фаза од ЛШ

Вардар е одамна пласиран меѓу 16-те најдобри во ЕХФ лигата на шампионите, а викендов го игра последниот меч од групната фаза. Противник ни е тимот на Монпелје, актуелниот ...

Младинската екипа на РК Струга загуби од кадетите на РК Вардар

Вчера во салата „Јане Сандански“ во Скопје, кадетите на РК Вардар ја пречекаа младинската екипа на РК Струга. Во борбен натпревар, нашите ракометари загубија со резултат 24:20 (11:11). ...

Средбата Војводина – Вардар се игра денеска во 17,15 часот

Вардар на гостување  во Нови Сад денеска ќе ги почне натпреварите во СЕХА Газпром лигата. Треба да се одиграат последните пет кола од регуларниот дел на сезоната по ...

Вардар повторно е на врвот во СЕХА лигата

Вардар повторно е на врвот во СЕХА лигата и ја продолжи традицијата да триумфира во дуелите од македонското дерби против Металург. Во 10. коло „црвено-црните” победија со 27-26 ...
error: