ТОП Вести
сеха лига

сеха лига

СЕХА Газпром лига -РК Вардар славеше над Мотор Запорожје

Вардар е нов лидер во А групата на СЕХА Газпром лигата откако во дербито го победи Мотор Запорожје со 44-37 (20-19). „Црвено-црните“ имаат шест победи во седум натпревари ...

Еурофарм Работник славеше во својот деби-натпревар во СЕХА лигата

Еурофарм Работник вчера постигна историска победа во своето деби-претставување во  СЕХА лигата.  Ракометарите на Еурофарм на домашен терен славеа против Спартак Москва ( дебитант од Русија)  со резултат 34:29. ...

Вардар со победа го заврши регуларниот дел од сезоната во СЕХА

Со гостувањето во Љубушки кај тимот на Извиѓач и триумф 31-28 (16-10) ракометарите на Вардар го завршија регуларниот дел од сезоната во СЕХА Газпром лигата. „Црвено-црните” одамна се ...

Вардар повторно е на врвот во СЕХА лигата

Вардар повторно е на врвот во СЕХА лигата и ја продолжи традицијата да триумфира во дуелите од македонското дерби против Металург. Во 10. коло „црвено-црните” победија со 27-26 ...

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев е најдобар играч за месец септември во СЕХА лигата.

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев е прогласен за најдобар играч за месец септември во СЕХА лигата. Благодарение на Милосављев и неговата одлична форма, Вардар имаше одличен старт во ...

Горење го откажа учеството во СЕХА-лигата

Вистински шок за СЕХА-лигата е откажувањето на словенечкиот претставник Горење Велење. По двегодишно настапување, Горење на својот сајт објави дека повеќе нема да учествува во ова регионално натпреварување. ...

Вардар постави нов рекорд во СЕХА лигата

Вардар е првиот тим во СЕХА Газпром лигата што успеал да го заврши регуларниот дел од сезоната со 17 победи, откако во последниот натпревар го победи Нексе со ...

Вардарци играат за нов рекорд во СЕХА лигата

Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува денеска со последниот меч против Нексе (17,45 ч. СЦ „Јане Сандански”). Црвено-црните се први на табелата и одамна имаат ...

Ф4 турнирот на СЕХА лигата ќе се игра во Скопје

Во седмата сезона на регионалната СЕХА Газпром лига завршниот турнир на кој ќе се реши првакот ќе се игра во Скопје, во салата во СЦ „Јане Сандански”. Раководството ...

Започнува новата сезона во СЕXA лигата

Со три натпревари од првото коло кои се играат денеска, започнува седмата сезона на  регионалната ракометна СЕХА лига. Во годинешното ново првенство играат 10 екипи, а трофејот го ...
error: