ТОП Вести
Снег

Снег

АМСМ: Сообраќај по влажни коловози, внимателно на планинските превои

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Кула, Крушево, Крива Паланка – ГП Деве Баир и ...

Време-Пад на температурите за 10 степени, врнежи од дожд и снег

Под влијание на влажен и студен воздушен бран денеска ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат обилни (над 25 л/м2). На планините врнежите ќе се ...

Време -Променливо облачно со врнежи од снег

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот на места ќе има врнежи од дожд. Максималната дневна температура ...

Време- Облачно и студено со повремени врнежи од снег

Денеска ќе преовладува претежно облачно и студено време со повремени врнежи од снег, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималната ...

AMСМ: Влажни коловози, снег има на „Стража“, „Пресека“, Маврово, Попова Шапка, „Плетвар“

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Врнежи од снег има на „Стража“, „Пресека“, Маврово, Попова Шапка, „Плетвар“, Кула и Крива Паланка – г. ...

Време-Студено со огромен пад на температурите и врнежи од снег

Денеска ќе преовладува облачно, студено и ветровито со врнежи претежно од снег. Најобилни врнежи се очекуваат во источните делови. Дневната температура ќе биде за 10 до 15 степени ...

Време: Облачно со врнежи од дожд, на планините снег

Денеска претпладне во поголем дел од земјава со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе ги има само во ...

Забрана за сообраќај за сите видови возила на „Плетвар“

Поради интензивни врнежи од снег, силен ветер и намети, воведена е забрана за сообраќај за сите видови возила на планинскиот превој „Плетвар“. Сообраќајот на останатите државни патишта се ...

Време: Студено со појава на голомразица и слаби врнежи од снег

Денеска претпладне на места се уште ќе има врнежи од снег со послаб интензитет и ќе има појава на голомразица. Ќе дува повремено силен ветер (60 до 80 ...

Време-Студено и ветровито со врнежи од снег

Денеска ќе преовладува облачно, студено и ветровито со повремени врнежи претежно од снег. Во планинските региони и во западните делови ќе се формира нова снежна покривка од 10 ...
error: