ТОП Вести
Снег

Снег

Време-Променливо облачно со дожд, на планините снег

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, а на планините снег, особено попладне и кон крајот на денот. Ќе дува умерен северен ветер. Во ноќните ...

Време- Облачно со слаб локален дожд, на планините снег

Денеска ќе преовладува умерено до значително облачно време со слаб локален дожд, а на планините со снег. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 5 до ...

Време-Облачно со врнежи од дожд, на планините снег

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег, особено попладне. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег ...

Време: Облачно со врнежи од дожд, на планините снег

Денеска ќе преовладува претежно облачно време. Ќе има врнежи од дожд, услови за локална појава на замрзнат дожд а на планините врнежи од снег. Поради спуштање на постудена ...

Потребни се работници за чистење снег во планински центри во Италија

Компанија бара работници за чистење снег во планински центри во Италија, потребни се повеќе работници. Платата ќе изнесува од 900 до 1400 евра во зависност од големината на ...

Време: Студено со врнежи од снег и силен ветер

Денеска во Македонија ќе има повремени врнежи од снег, особено претпладне, а на повеќе места ќе се формира помала снежна покривка. Ќе дува силен североисточен ветер, на места ...

Време: Денеска облачно со локален снег, од утре затоплување

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Дневната температура ќе се движи во ...

Време: Променливо облачно време со локален слаб снег

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време  со локален слаб снег во северозападните и северните делови. Ќе дува засилен северен ветер. Дневната температура ќе се движи во ...

Време: Променливо облачно и студено со локален снег

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно и постудено време со повремен локален снеr, особено на запад и претежно претпладне. Ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието. ...

Време: Променливо облачно со слаби врнежи од снег и дожд

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време наместа со слаби врнежи од снег., а само во крајните југоисточни делови ќе бидат од дожд. Ќе дува умерен до ...
error: