ТОП Вести
сончеви периоди

сончеви периоди

Време-Претпладне променливо облачно со сончеви периоди, попладне и во ноќта врнежи од дожд

Претпладне променливо облачно со сончеви периоди. Попладне најпрвин во западните, а во вечерните и ноќните часови и во останатите подрачја времето ќе биде облачно со повремен дожд. Наместа ...

Време-Променливо облачно со сончеви периоди

Наутро студено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на попладнето облачноста ќе се намали. Ќе дува умeрен до засилен ветер од северен правец, поизразен долж ...

Време- Облачно со сончеви периоди, поладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Променливо облачно време со сончеви периоди, во утринските часови со локален дожд. Попладне ќе биде нестабилно, претежно во западните делови со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува ...

Време-Променливо облачно со сончеви периоди

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Претежно во планинските подрачја ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб јужен, а во западните делови умерен ...

Време-Облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а попладне вдолж Повардарието засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и ...

Време-Променливо облачно и студено со сончеви периоди

Денеска ќе преовладува променливо облачно и студено време со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура ...

Време-Облачно со повеќе сончеви периоди и ветровито

Променливо облачно со повеќе сончеви периоди попладне. Уште од изутрина ќе дува умерен до засилен северен ветер најизразен вдолж Повардарието. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал ...

Време-Променливо облачно со сончеви периоди

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен вдолж Повардарието. Максималната дневна температура ќе се движи во ...

Време- Променливо облачно со сончеви периоди

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено во источните делови. Максималната ...

Време- Променливо облачно и студено со сончеви периоди

Денеска ќе преовладува променливо облачно и студено време со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен вдолж Повардарието. Максималната дневна температура ќе се ...
error: