ТОП Вести
Сообраќајка

Сообраќајка

Четири лица се повредени во сообраќајка на регионалниот пат Струга-Дебар

На 4-ти ноември 2019 година, во 12:35 часот, на крстосница од регионалниот пат Струга-Дебар и локалниот пат за струшкото село Долна Белица, се случила сообраќајна незгода во која ...

61-годишен велосипедист тешко повреден во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

61-годишен велосипедист од Охрид е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи вчера на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на „Св. Еразмо“. Во сообраќајната незгода учествувале патничко моторно ...

Три лица се повредени во сообраќајка на патот за Долна Белица

На 29-ти септември 2019 година, во 11:50 часот било пријавено дека на локалниот пат за струшкото село Долна Белица, се случила сообраќајна незгода во која се повредени три ...

Четири лица се повредени во сообраќајка на патот Струга-Дебар

На 17-ти септември 2019 година, во 16:45 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар, на крстосница од локалниот пат кај селото Добовјани и патот кој води кон селото Велешта, се ...

Сообраќајна незгода во „Плитишта“ – тешко повреден велосипедист

На 16.09.2019 во 11.30 часот во населба Плитишта-Струга се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „цитроен“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Е.Б.(65) од с.Боровец, струшко, и ...

Младо момче повредено во сообраќајка во Охрид

На 06.08.2019 во 13:30 часот било пријавено дека во Охрид на улицата „7 ми Ноември“ патничко моторно возило “БМВ“ со охридски регистарски ознаки управувано од З.З.(64) од Охрид ...

Сообраќајка на патот Охрид – Ресен, повредени се три лица меѓу кои и малолетно девојче

На 25.06.2019 година во 20.15 часот на крстосницата на магистралниот пат Охрид – Ресен со локалниот пат за селото Куратица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Сеат ...

Сообраќајка на патот Охрид-Струга, потешко повредена 37-годишна жена

На 16-ти ман 2019 година, во 07:45 часот, на регионалниот пат Охрид-Струга, во близина на приклучокот за магистралниот пат Охрид-Кичево, се случи сообраќајна незгода во која е потешко ...

Сообраќајка кај „Теферич“, повредено e 15-годишно дете

На 23-ти овој месец, во 16:20 часот, на локалниот пат во населбата „Теферич“ во Струга, 39-годишниот Ф.Б. од струшкото село Шум, управувајќи патничко возило „Опел астра“ со струшки ...

Сообраќајка кај Мислешево -едно лице загина, петмина се повредени

Рано утрово, во 05:45 часот, на магистралниот пат Подмолје-Струга, на крстосницата кај селото Мислешево, се случи сообраќајна незгода, во која едно лице го загуби животот а пет други ...
error: