ТОП Вести
сосед

сосед

Стружанец со остар предмет си го нападнал соседот

На 28.09.2022 година во 13.35 часот во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го привеле А.Р.(65) од Струга затоа што во зграда на кеј „Маршал Тито“ во Струга ...

Кривична пријава за охриѓанец, со нож му се заканувал на соседот

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство  поднесе кривична пријава против Ц.Т.(71) ...
error: