ТОП Вести
состанок

состанок

Владата и претставниците на средношколците на состанок, ова се донесените заклучоци

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заменичка на претседателот на Владата задолжена за економски прашања, Мила Царовска, министерот за образование, Арбер Адеми, министерот за здравство, ...

МТСП: Со граѓанските организации и инспекторатите го координираме спроведувањето на мерките за справување со кризата

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања Мила Царовска и дополнителната заменик министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ одржаа редовен координативен состанок со граѓанските ...

Бектеши на работен состанок со туристичко-угостителскиот сектор- Активно работиме на реализација на мерките за поддршка на туризмот

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Министерството за економија оствари работен состанок со претставници на туристичко- угостителскиот сектор. На состанокот присуствуваше и директорот на Агенцијата за промоција ...

Kризниот штаб на Општина Охрид одржа состанок-Се вршат 24 часовни контроли на сместувачките капацитети

Кризниот штаб на Општина Охрид денеска одржа состанок на кој покрај постојаните членови, присуствуваше и Раководителот на Подрачната единица на Државниот пазарен инспекторат во Охрид. На состанокот се ...

Oпштина Струга- Ги замолуваме граѓаните да ги почитуваат мерките, сега најмногу треба да бидеме совесни и внимателни

Кризниот штаб на Општина Струга одржа состанок во врска со зголемениот број на случаи на КОВИД 19 во последните денови. „Општинискиот кризен штаб апелира до граѓаните на Општина ...

Бектеши во Струга-16 милиони евра поддршка од Владата за ваучери за домашен туризам и домашна платежна картичка за 100 илјади граѓани

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Струга одржа состанок со претставници на Хотелска асоцијација на Македонија (ХОТАМ ) и градоначалникот на општина Струга Рамиз Мерко. На сстанокот ...

Министерот Бектеши денеска во Струга на состанок со претставници на ХОТАМ

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе одржи состанок со претставници на Хотелската асоцијација на Македонија (ХОТАМ). На состанокот со претставници од ХОТАМ ќе присуствува и градоначалникот на ...

Kризниот штаб при Општина Струга одржа состанок, ова се донесените заклучоци

Денес во просториите на Општина Струга, Општинскиот кризен штаб одржа состанок во врска со олеснувањето на мерките што се однесува до секторот за туризам, локалните бизниси, јавниот превоз ...

Рамиз Мерко: Во заштитениот појас на Општина Струга не постои ниту една дивоградба

На иницијатива на министерот за животна средина и просторно планирање, вчера во салата на Советот на Општина Струга се одржа состанок за презентација на Нацрт – Извештајот за ...

Светлана Славковска е избрана за претседател на МЗ-Радожда, Советот ќе решава насобрани проблеми

На 19-ти октомври се одржа првиот состанок на Советот на месна заедница во село Радожда. На состанокот, за претседател на Месната заедница беше избрана Светлана Славковска, за потпретседател ...
error: