ТОП Вести
струга-дебар

струга-дебар

Четири лица се повредени во сообраќајка на регионалниот пат Струга-Дебар

На 4-ти ноември 2019 година, во 12:35 часот, на крстосница од регионалниот пат Струга-Дебар и локалниот пат за струшкото село Долна Белица, се случила сообраќајна незгода во која ...

Сообраќајна незгода на регионалниот пат Струга-Дебар- две лица се повредени

На 31.10.2019 година во 06 часот и 50 минути, на регионалниот пат Струга-Дебар,  случена е сообраќајна незгода помеѓу патничките моторни возила со струшки регистарски ознаки, „Пежо“ управувано од ...

Делниците Струга – Дебар и Охрид – Свети Наум од денеска со изменет сообраќаен режим

Поради изведување градежни активности за подобрување на црната точка кај населеното место Враништа од денеска се воведува седумдневен променет режим на сообраќај на регионалниот пат Р1201, делница Струга ...

Возач на трактор загина во тешка сообраќајка на патот Струга-Дебар

Тешка сообраќајна несреќа со смртни последици се случи синоќа во 18:55 часот на регионалниот пат Струга-Дебар. Во незгодата учествувале патничко возило „фолксваген голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано ...

Четири лица се повредени во сообраќајка на патот Струга-Дебар

На 17-ти септември 2019 година, во 16:45 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар, на крстосница од локалниот пат кај селото Добовјани и патот кој води кон селото Велешта, се ...

Сообраќајна незгода на патот Струга-Дебар, повредено е едно лице

На крстосницата од регионалиниот пат Струга-Дебар со локалниот пат за село Враништа, вчера околу 11:30 часот се случила сообраќајна незгода во која е повредено едно лице. – Во ...
error: