ТОП Вести
Свр Охрид

Свр Охрид

Две лица вршеле нелегален транспорт на огревно дрво, полицијата трага по нив

На 23.01.2020 година околу 14 часот, во атарот на струшкото село Делогожда, полициски службеници забележале патнички џип марка „Галопер“ со швајцарски регистарски ознаки во кој, две лица вршеле ...

Жител на Лескоец заработи кривична пријава, го нападнал својот малолетен син

Поради постоење основи на сомнение за сторени  казнени дела ,,телесна повреда“ и ,,неизвршување на судска одлука“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Б.С.(52) од ...

Тепачка на двајца стружани во Вевчани, следува соодветна пријава

На 13.01.2020 година во 01.20 часот во Вевчани, нарушен е јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка помеѓу Ј.А.(21) и А.А.(20), двајцата од Струга. Тие се приведени во ...

СВР Охрид делеше лампиони и миризливи стикери на охриѓани и туристите

Секторот за внатрешни работи од Охрид во соработка со Интернационалната полициска асоцијација )ИПА регион Охрид), на симболичен начин со подарување новогодишни лампиони и миризливи стикери како и со ...

Едно лице загина, а две лица се повредени во пожар во Калишта

Едно лице загина, а три се повредени во пожарот што избил утринава во куќа во селото Калишта. Ноќеска во 02:35 часот во полициска станица Струга било пријавено дека ...

Кривични пријави за двајца стружани, агресивно се однесувале и навредувале полицајци на ракометен натпревар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Д.С.(19) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење ...

Полицијата пронајде дрога во автомобил на патот Охрид-Кичево

-Вчера околу 18:00 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на охридското село Оровник, при преглед на патнички автомобил „Опел Корса“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од страна ...

Лице од струшко Радолишта заработи кривична пријава за производство и продажба на наркотични дроги

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.М.(33) од струшкото село Радолишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање ...

Жител на село Шум физички нападнал скопјанец на плажа во Kалишта

Полициската станица од Струга, поднесе кривична пријава против А.К.(37) од струшкото село Шум, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „насилство “. Тој, на 02.08.2019 година, ...

Стружанец физички нападнат пред спортска обложувалница во Струга

На 23-ти ноември 2019 година, околу 23:00 часот, пред спортска кладилница на улицата „Димче Ковачески“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир. – Лицето С.К. физички го ...
error: