ТОП Вести
тим

тим

Направена е првата трансплантација на срце во земјава, ново срце чука во телото на 54 годишен пациент

На Клиниката за Кардиохирургија во Скопје, по 6 часа операција, во 2 часот по полноќ беше трансплантирано новото срце во телото на 54 годишниот пациент. Два бубрега од истиот ...

Реномираната фирма Влак Компани го проширува својот тим

Доколку сте комуникативни, енергични, организирани и позитивни со и без работно искуство во областа на комерцијална продажба аплицирајте веднаш. Нудиме: – одлична плата + бонуси – бесплатен тренинг – стекнување ...

Селекторот Раул Гонзалез го соопшти тимот со кој ќе го почне 26-тото СП

Пред денешниот прв натпревар од СП во Германија и во Данска, македонскиот селектор Раул Гонзалез го соопшти тимот со кој ќе го почне 26-тото СП. Гонзалез во Минхен ...

Д-р Јетон Шаќири: JП „Проаква“ беше злоупотребувано со години, сега е најуспешно претпријатие во Струга

Д-р Јетон Шаќири поднесе извештај за работењето на ЈП „Проаква“  Струга. На почетокот тој истакна дека претпријатието  со години пропаѓало поради како што рече, разни злоупотреби. Шаќири додаде ...

Станете дел од тимот на „Унипласт“- брзорастечка и модерна компанија со одлични услови за работа

Сакате да работите во брзорастечка и модерна компанија, а притоа да не го чувствувате притисокот од исполнување на нормите во странските фирми? Сакате работно време од 7:00 до ...

Нова грчка бензиска станица во Велешта, станете дел од нивниот тим!

Нова грчка бензиска станица во с. Велешта. Таму ќе најдете богат избр на горива за вашиот автомобил, со грчки квалитет. „Greek Petrelol“  во Велешта има потреба од работници ...

Станете дел од тимот на МКБ „Миса“

МКБ „Миса“ ве повикува да станете дел од нивниот тим. Станува збор за работно место каде може да ги споделувате вашите идеи и мислења, да го изградите вашиот ...

Play radio го слави својот осми роденден – остануваме ваш најдобар пријател во етерот

На 2-ти јуни 2010 година, Плеј радио започна да зрачи во македонскиот етер. Со скромни но квалитетни чекори се градеше тимот кој и ден денес го разубавува секојдневието ...

Јован N1GHTMARE” Деребаноски од Струга е дел од тимот кој победи на CSadria Championship

Јован N1GHTMARE” Деребаноски од Струга е дел од победничкиот тим кој ја освои првата награда на CSadria Championship кој се одржа на 3 јуни во Загреб (Хрватска) . Во ...
error: