ТОП Вести
трето место

трето место

ЖКК Струга 2009 освои високо трето место на WABA U 17 лигата

Во рамките од деветтото коло во прва лига жени ЖКК Струга 2009 ја совлада екипата на Шкупи со резултат 28: 60 (по четвртини 11:26; 11:11; 05:18 ; 01:15 ). ...

Македонската фудбалска репрезентација на одличното трето место ги заврши квалификациите за ЕП

Македонската фудбалска репрезентација  на третата позиција ги заврши квалификациите за Европското првенство кое ќе се одржи следното лето. Ова за нашата репрезентација е најдобар пласман во евро-квалификациите воопшто. ...

Во борба за третото место КЛ Струга убедливо против РК Струга

Во натпревар на две екипи кои на овој завршен турнир настапија без странски играчи, КЛ7 Струга убедливо го совлада градскиот ривал со резултат 31:21. КЛ7 Струга на овој ...

KУД „Илинден“ го освои третото место на фестивалот „Балканика фолк“

Културно-уметничкото друштво „Илинден“-Струга, го освои третото место на Меѓународниот фолклорен фестивал „Балканика фолк“ што од 18-ти до 23-ти септември се одржа во Тирана. Во конкуренција од единаесет земји, ...

Македонија го освои третото место на Еуробаскетот дивизија Б во Сараево

Кошаркарската U16 репрезентација на Македонија го освои третото место на Еуробаскетот дивизија Б кој се одржа во Сараево и се избори за пласман во А дивизија. Нашите кошаркари ...

ЖРК Стружанка освои трето место во Македонија

Кадетите на ЖРК Стружанка го освоија третото место на завршниот турнир кој се одигра вчера во Куманово заедно со екипите на Металург, Куманово и Вардар Јуниор. На завршниот ...

Екипата на КЛ 7 СТРУГА го освои третото место на Ф4 за младинци

Во два  неизвесни меча кои се одиграа вчера во салата во Автокоманда,  младинците на екипата КЛ7-Струга  покажаа голема борбеност и желба за триумф. Во првиот меч загубија минимално ...
error: