ТОП Вести
тужба

тужба

ММДЧП ќе поднесе тужби против Заев, Димитров, Ципрас, Козијас и други за нивниот дел во промена на името на Македонија

Македонското меѓународно движење за човекови права испрати соопштение за јавност во кое се вели: Во одбрана на името на Македонија и нашето македонско етничко потекло и идентитет, Македонското ...

Словенија со приватна тужба до ЕХФ

Спорниот крај во дуелот помеѓу Словенија и Германија на ова Европско првенство дефинитивно ќе остане во сеќавање на сите гледачи и љубители на ракометот. Откако Eвропската ракометна федерација ...
error: