ТОП Вести
ванеса меј

ванеса меј

Се’ е подготвено за спектакуларен почеток на 59-тото „Охридско лето“

Од денеска сите патишта водат кон Охрид. Со мега популарната британска виолинистка Ванеса Меј, вечерва на Античкиот театар ќе биде отворено 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“. Од ...

Mега популарната виолинистка Ванеса Меј доаѓа на Охридско лето!

Mега популарната виолинистка, светски славната Британка Ванеса Меј, на 12 јули на Античкиот театар во Охрид ќе го отвори 59-тото издание на фестивалот „Охридско лето“. Уметничка која го ...

(ВИДЕО) Ванеса Меј ве кани на концерт во Скопје

Светски познатата виолинистка Ванеса Меј испрати покана до сите нејзини фанови за концертот кој ќе го одржи во Скопје на 15ти мај 2017 во Вип Арена “Борис Трајковски”. ...

Познатата светска виолинистка Ванеса Меј доаѓа во Македонија

На 15-ти мај 2017 за прв пат во Македонија, доаѓа британската мега популарна виолинистка Ванеса Меј, каде ќе се претстави пред публиката во Вип Арена Борис Трајковски во ...
error: