ТОП Вести
вардар

вардар

Европскиот шампион Вардар има ново име, нов менаџер и нов директор

Европскиот шампион Вардар од вчера и официјално го носи новото име – Вардар 1961. На 29 мај беше основан новиот клуб, а пријавата од страна на Централниот регистар ...

На денешен ден минатата година „Вардар“ по втор пат стана Европски шампион

На денешен ден минатата година, Вардар по втор пат стана шампион на  Европа откако во големото финале на Ф4 ја совлада екипата на Веспрем со резултат 27: 24. ...

Горбок заминува од Вардар, во клубот остануваат Стоилов, Дибиров и Дисингер

Левиот бек на екипата на Вардар, Сергеј Горбок во следната сезона нема да игра за „црвено-црните“ Горбок се позрдави со  Вардар преку својот профил на Инстаграм.   „Сакам ...

Откажани се осминафиналните и четвртфиналните натпревари во ЛШ, Вардар е елиминиран

Европската ракометна федерација денеска информираше дека се откажани  осминафиналните и четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите. Тоа значи дека Вардар е веќе поранешен европски шампион. Ширењето на коронавирусот ...

Вардар го доби првиот дуел со Нексе во четврт-финалето на СЕХА Газпром лигата

По повеќе од двегодишна пауза Вардар повторно победи во Нашице кај Нексе, а овојпат триумфот од 31-30 (15-15) е особено вреден со оглед на фактот што истиот е ...

Алушовски: Ќе играме без притисок, мотивирани и ќе бараме шанса за бодови

Екипата на Вардар се пласираше во осмина-финалето на ЕХФ лигата на шампионите. Остануваат уште две кола до крај на групната фаза, и викендов Вардар гостува кај Порто во ...

Вардар убедливо ја совлада екипата на Мотор Запорожје

Ракометарите на Вардар и покрај заминувањето на Криштопанс и Атман успеаа да го совладаат тимот на Мотор Запорожје со резултат  38:28 и на тој начин успеаа да обезбедат пласман ...

Вардар загуби од Кил со двоцифрена разлика

  Ракометарите на Вардар синоќа беа поразени од екипата на  Кил со резултат со 34:23 во натпревар од  од 11. коло од Лигата на шампионите . Натпреварот започна со ...

Вардар денеска се сретнува со Кил во ЛШ, МТВ ќе ги пренесува само домашните натпревари

Ракометарите на Вардар денеска ќе го играат првиот официјален натпревар во 2020 година, противник на нашите ракометари е екипата на Кил, во рамките на 11-то кол од ЛШ. ...

ЖКК Струга 2009 загуби од селекцијата на Вардар

Во рамките на единаесеттото коло од првата лига во женска конкуренција екипатана ЖКК Струга 2009 загуби од селекцијата на Вардар со резултат 77-51. По четвртини резултатите беа ( 25:12; ...
error: