ТОП Вести
Вишни

Вишни

Жител на Заграчани физички нападнал лице од Враништа

На 16.09.2019 околу 07:00  часот, во полициската станица Струга било пријавено дека во атарот на струшкото село Вишни,  Ф.Б. од селото Заграчани физички го нападнал Н.Ц.(63) од селото ...

Внимавајте на патот Вишни – Горна Белица

Внимавајте на патот Вишни – Горна Белица, оваа фотографија доволно зборува за големото свлечиште кое претставува опасност за возачите. фото: VOX  Struga ...

Старото училиште во с. Вишни сега е функционален Младински центар

По две недели напорна работа на Сојуз на извидници на Македонија – Scout Association of Macedonia и мештаните од село Вишни, изминатиов викенд заврши иницијативата со која старото ...

Старото училиште во с. Вишни ќе стане Младински центар – приклучете се во акцијата

Оваа сабота (5 август) ќе се работи на ре-адаптација на старото и напуштено училиште во с. Вишни. Целта е од напуштеното училиште да се претвори во Младински центар. ...
error: