ТОП Вести
Влада

Влада

Владата објави список на компании кои добиле помош, а не им исплатиле плати на работниците

Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, но на вработените не им исплатиле плати. Истата можете да ја видите на следниот ЛИНК. Од УЈП деновиве информираа ...

Владата го донесе протоколот за работа на кошаркарските клубови, ова се сите донесени одлуки

Владата на Република Северна Македонија на  78-ма седница, на предлог на Комисијата за заразни болести ги донесе Протоколот за работа на кошаркарските клубови при Кошаркарската федерација на Северна ...

Владата  го усвои Протоколот за организирање државни настани, ова се сите донесени одлуки

 Владата на Република Северна Македонија на денешната 77-ма седница го усвои Протоколот за организирање државни настани. На оваа своја седница Владата ја разгледа и усвои „Информацијата за работата ...

Ова се протоколите за функционирање на плажите и базените

Владата на Република Северна Македонија на  76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на ...

Донесени протоколите за работата на базените и плажите, Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Владата на Република Северна Македонија на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и ...

15 јули е прогласен за неработен ден; Се враќаат во редовен работен процес вработените во институциите надлежни за спроведување на изборниот процес

Владата на Република Северна Македонија на 74-та седница, донесе заклучок со кој 15 јули се определува за неработен ден заради непречено спроведување на изборниот процес за предвремените парламентарни ...

Престанува да важи забраната за одржување спортски натпревари, ќе се одржуваат без публика; Донесени протоколи за работа на музеи, галерии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 73-та седница донесе измени и дополнувања на Протоколот за редовна работа на уплатно-исплатни места на приредувачите на игри на среќа во ...

Од петок, 26 јуни, се отвораат сите копнени гранични премини, а од 1 јули и аеродромите

Врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести, Владата на Република Северна Македонија на 72-та  седница донесе одлука од петок, 26 јуни 2020 година, целосно да бидат ...

Владата ја одржа 71-та седница, ова се донесените одлуки

Владата на Република Северна Македонија на 71-та седница одржана на 22 јуни 2020 година го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство за престанување ...

Кафетериите и рестораните, наместо до 22:00 часот, ќе работат според работно време утврдено во нивните лиценци

Владата на Република Северна Македонија, на 70-та седница, на предлог на Комисијата за заразни болести, донесе измени на Протоколот за отворање и работа на кафетериите и на Протоколот ...
error: