ТОП Вести
Владимир Четкар

Владимир Четкар

Голем интернационален успех на Владимир Четкар со третиот студиски албум

Пи-Вајн (P-Vine), една од најпопуларните јапонски музички куќи со светско реноме која е прочуена по квалитетот на своите изданија низ аудофилите ширум светот оваа недела го издаде новиот ...

Ново музичко видео на Владимир Четкар за песната „Joyride“

Ви го претставуваме најновото музичко видео на Владимир Четкар за неговата авторска композиција „Joyride.“  Видео записот е дело на Борче Димовски и е сниман на неколку локации во ...

Концерт на Владимир Четкар во Станица 26, Скопје на 23-ти јануари

На 23-ти  jануари, среда во 21:30 часот, Владимир Четкар ќе одржи концерт во Скопје во Станица 26. Со овој концерт пред македонската публика Четкар за прв пат ќе ...

Владимир Четкар вечерва настапува на меѓународниот џез-фестивал во Прилеп

Oд вечерва  до сабота, во ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе се одржи 7- от меѓународен џез фестивал. Фестивалот годинава нуди богата програма,а меѓу изведувачите е и познатиот ...

Вино и Џез со Владимир Четкар во Хотел Филип, Охрид оваа сабота

Оваа сабота, 18 -ти август, Владимир Четкар ќе го одржи традиционалниот концерт ‘Вино и Џез’ во Охрид во Хотел Филип. Ова е четврта година по ред како се ...

Koнцерт на Владимир Четкар во Охрид

На 20-ти јули со почеток во 19:00 часот концерт на зајдисонце ќе одржи виртуозот на гитара, познат во светски рамки, Владимир Четкар. Концертот ќе се одржи на плажата Бонанца ...

Музиката на Владимир Четкар во популарно аргентинско радио шоу „Дискорама“

Популарното Аргентинско радио шоу „Дискорама“ овај петок дел од емисијата ќе посвети на музиката на Владимир Четкар. Дискорама се емитува секој петок во 22 часот на фрекфенцијата на ...

Владимир Четкар утре ќе одржи концерт во Чикаго

Оваа сабота во 22:00 часот, Владимир Четкар ќе одржи концерт во Чикаго во Зипо Лаунџ (Xippo Lounge) каде ќе настапи со септет составен од врвни американски  музичари . ...

Владимир Четкар со концерти во Њујорк, Детроит и Кливленд

По неодамнешниот успешен концерт во Скопје кој беше во организација на Три Гонга, Владимир Четкар замина за САД каде го очекуваат неколку концерти во Њујорк, Детроит и Кливленд. ...

(ВИДЕО): Погледнете го спотот на Владимир Четкар за новата песна „ Travel The World“

 Oва е новото музичко видео на познатиот виртуоз на гитара Владимир Василевски-  Четкар за неговиот нов сингл насловен како „ Travel The World“. Видеото кое е снимано во ...
error: