ТОП Вести
возило

возило

Охриѓанец со автомобил удрил во велосипедист во Струга

На 11-ти мај 2020 година, во 18:40 часот, на улица „Партизанска“ во Струга патнички автомобил „Опел Астра“ со охридски регистарски ознаки, управуван од 28-годишниот К.А. од Охрид удрил ...

Албански државјанин приведен на „Ќафасан“ -управувал возило со променет број на шасија

На 14-ти ноември 2019 година, во 12:00 часот на Граничниот премин „Ќафасан“ бил лишен од слобода 49-годишниот А.А. од Република Албанија. – При контрола било констатирано дека има ...

Три лица заработија кривични пријави-со малверзации купувале возило

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсификување исправа“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, поднесе кривична пријава против Р.Џ.(49) и С.С.(51), двајцата од Охрид како ...

30,6 килограми охридска пастрмка и 10 парчиња рибарски мрежи пронајдени во возило на Ќафасан

Во текот на минатите три недели, царинските службеници прoнајдоа 13 мигранти без документи за идентификација и спречија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани ...

РСБСП: Време е да кажеме “Не” за мобилните телефони додека возиме или пешачиме!

Опасностите во животот многу често ги потценуваме, а таа комоција  за жал  понекогаш многу скапо ја „плаќаме“. Да се користи мобилниот телефон додека се управува со моторно возилото, додека ...

64 годишен Охриѓанец се обидел да прегази полицаец

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.С. (64) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „напад на службено лице при вршење на работи од ...
error: