ТОП Вести
Време

Време

Време-Сончево со мала до умерена облачност и ветровито

Претпладне понекаде вдолж Повардарието ќе засилува северен ветер. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северен ...

Време- Променливо облачно време со сончеви периоди

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер (над 60 км/час) од јужен правец. Максималната дневна температура ќе ...

Време-Променливо облачно со сончеви периоди и потопло

Наутро со услови за појава на магла во одделни котлини. Преку денот променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, ...

Време-Променливо облачно, во текот на ноќта краткотраен дожд

Променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува и преку ноќта во крајните западни делови ќе има услови за ...

Време-Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди, а во крајните западни и северни делови со слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно ...

УХМР за утре најавува обилни врнежи од дожд и снег и засилен јужен ветер

Утре времето ќе биде облачно, на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег каде ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови. Во ...

Време-Сончево и многу студено

Сончево и многу студено, во западните делови со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми насекаде, а во текот на ноќта во северозападните ...

Време-Променливо облачно и ветровито

Променливо облачно по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во текот на ноќта во северозападните делови ќе има врнежи ...

УХМР: Во сабота обилни врнежи од дожд и снег, температурите значително ќе се намалат

Под влијание на влажен и студен бран во сабота ќе има значителна промена на времето со врнежи, кои на места ќе бидат пообилни (над 25 л/м2). На планините ...

Време-Облачно со услови за локален дожд

Променливо облачно, претпладне со услови за слаб локален дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна ...
error: