ТОП Вести
врнежи

врнежи

Време-Променливо облачно, локално со слаби врнежи од снег

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се движи ...

Облачно со врнежи од дожд

Претежно облачно со променлива облачност во поисточните делови. Од изутрина ќе има врнежи од дожд кои на места во попладневните часови ќе бидат обилни. На планините, а попладне ...

Време-Облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег

Променливо облачно со повремени слаби локални врнежи од дожд и снег во пониските, а на некои од повисоките места и на планините од снег. Ќе дува слаб до ...

УХМР најавува влажен и студен бран

-Попладнево најпрвин во западните, а во текот на ноќва и во останатите делови ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, каде што ќе се ...

Време-Облачно и студено, кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежи од дожд

Променливо облачно и студено со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните и северните делови ќе има локални врнежи од дожд, а ...

Време-Поменливо облачно со локални врнежи од дожд

Променливо облачно со локални врнежи од дожд, претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал ...

Време-Променливо облачно со локални врнежи од дожд

Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Попладне на повеќе места со сончеви периоди. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен и северозападен правец. Максималната дневна температура ...

Облачно и посвежо со врнежи од дожд, на планините врнежите ќе бидат од дожд и снег

Променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд. На планините, особено во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд и снег, а само на повисоките ...

Време-Променливо облачно, во западните делови со повремен локален дожд

Променливо облачно, во западните делови со повремен локален дожд. Кон крајот на денот, а особено во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде и на места ќе ...

Време- Промленливо облачно со локални врнежи од дожд и снег

Променливо облачно со локални врнежи од дожд и снег, слаби во централните делови од земјата и на југоистокот претежно од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од ...
error: