ТОП Вести
заболени

заболени

89 нови случаи на КОВИД 19 во земјава, 7 починати меѓу кои и 44 годишен стружанец

Во последните 24 часа се направени 727 тестирања, а регистрирани се 89 нови случаи на ковид-19. – Скопје 35 – Куманово 12 – Штип 27 – Прилеп 1 ...

30 нови случаи со коронавирус во земјава, вкупната бројка достигна 384

Во изминатите 24 часа се потврдени 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 19. Вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 384 лица. -информираат од Министерство за здравство. По градови: Скопје-12, ...

Дваесет и шест пациенти се заболени со корона вирус во Македонија

Денешната бројка на заболени со корона вирус во земјата е 26 пациенти.- информира Министерот за здравство, Венко Филипче. -Утрово се тестирани 10 пациенти. Позитивни се тестовите на 3-ца ...

Седум медицински лица се заболени од морбили во Струга

Седум медицински лица од Струга се заразени со морбили. Меѓу нив четири сестри од интерното одделение при Струшката болница, едно лице вработено на педијатрија и уште две, една ...

МЗ: Намален е бројот на заболени лица од сезонски грип, споредено со лани

Министерството за здравство информира дека е намален бројот на заболени лица од сезонски груп, во однос на овој период минатата година. Инаку, минатата недела биле регистрирани вкупно 535 ...
error: