ТОП Вести
Забрана

Забрана

Десет лица во Струга не ја почитувале забраната за движење

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.05.2020 година), за време на спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, според статистичките податоци ...

Од утре се воведува забрана за движење во шума и на шумско земјиште од 06:00 до 20:00 часот

  Поради зголемената опасност од појава на пожари на отворен простор, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство,  по барање на ЈП „Национални шуми“, воведува  забрана за движење во ...

Кризниот штаб на општина Охрид бара воведување на забрана за влез на жители од други општини во Охрид

Кризниот штаб на општина Охрид за превенција и справување со Корона вирусот Ковид-19, побара од Кризниот штаб на Владата на Република Македонија да ја разгледа можноста за воведување ...

Филиповска – Грашковска: Затворени се 48 угостителски објекти, забранети за употреба се 215 кафемати

Во периодот од 2-ри до 5-ти април шесте државни инспекторати направиле вкупно 3 908 инспекциски надзори, информира на прес конференција претседателката на Инспекцискиот совет Магдалена Филиповска – Грашковска. ...

Дополнителна одлука на Владата: Се забранува користење на пливачките базени

Владата на Република Северна Македонија, на 15-тата седница, покрај усвоените заклучоци, мерки и препораки во функција на преземање дополнителни мерки и активности за превенција од ширење на болеста ...

Забрана за сообраќај за сите видови возила на „Плетвар“

Поради интензивни врнежи од снег, силен ветер и намети, воведена е забрана за сообраќај за сите видови возила на планинскиот превој „Плетвар“. Сообраќајот на останатите државни патишта се ...

„Охридски комуналец“ постави информативни табли за забрането фрлање отпад

Ј.П.„Охридски Комуналец„ постави информативни табли за забрането фрлање отпад на локации каде во изминатиов период е евидентирано недозволено одлагање и фрлање отпад од секаков вид (градежен шут, кабаст ...

Забрана за тешки товарни возила на патниот правец Дебар-Струга

Од ЈП „Македонија пат“  известуваат дека од превентивни причини во 16.30 ч воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Дебар – Струга. Strugaonline ...

Забрана за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот.Врнежи од снег со променлив интензитет се бележат во Тетово, ...

АМСМ: Утрово е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец Струга граничен премин Ќафасан

Од АМСМ информираат дека утрово од 07:15 часот воведена е  забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Струга граничен премин Ќафасан. Од 04:10 часот воведена ...
error: