ТОП Вести
Заев

Заев

Заев во Охрид: Државата е тука да гарантира и обезбеди пазарни, слободни и транспарентни услови и односи во економијата

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска имаше свое воведно обраќање на јубилејната 20 годишна конференција во организација на АД Македонска берза, на којашто се ...

Премиерот Заев утре ќе се обрати од Охрид на 20-та годишна конференција на Македонска Берза

20-та годишна конференција на Македонска Берза се одржува денеска и утре во Охрид. Според најавената програма утре во хотелот „Метропол“ ќе се обрати премиерот Зоран Заев, Нора Алити, ...

Зоран Заев: Неопходно е да се почитува одлуката за запирање на градбата на хотелот во Лагадин

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во придружба на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески,  прими делегација на Здружението на граѓани „Стар Лагадин“, кои ...

Премиерот Заев: Следува комплетна санација на колекторскиот систем

На трибината посветена на економските политики и перспективи „Силна економија – шанса за сите“, којашто се одржува во Охрид, премиерот Заев зборуваше за плановите и проектите од интерес ...

Заев од Охрид: Владата има прогрес во преговорите со ЕВН и ЕЛЕМ за бришење на долгови за струја настанати до 2006 година за 200.000 граѓани и семејства

Премиерот Заев на трибината „Силна економија – шанса за сите“ во Охрид соопшти дека Владата на Република Македонија има прогрес во преговорите со ЕВН и ЕЛЕМ за бришење ...

Премиерот Заев утре во Охрид, Кандаска компанија ќе отвори нови работни места во охридско-струшкиот регион

Премиерот на Зоран Заев на денешната седница на која се поставуваа пратенички прашања во Собранието на Република Македонија најави крупна странска инвестиција во охридскиот регион. – Утре сум ...

Заев и Ципрас се номинирани за Нобелова награда за мир

На Универзитетот ФОН  се одржа свечената церемонија за Номинација за Нобелова награда за мир за 2019. Номинацијата за Премиерите на Република Македонија и Република Грција  ја објави добитничката ...

Премиерот Заев упати телеграма со сочувство за смртта на градоначалникот на Охрид, проф. д-р Стојаноски

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев упати телеграма со сочувство за смртта на градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски, до неговото семејство, најблиските и пријателите. ...

Стружанецот Дејан Белески како дел од делегацијата на Комората на медијатори на РМ на средба со премиерот Заев

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, синоќа прими делегација на Комората на медијатори на РМ (КМРМ), претставувана од Славе Младеновски, претседател на Комората и членовите Роза ...

Заев :Од 1 јануари шест милиони евра во поддршка за развојот на спортот во Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се обрати на Форумот на спортски новинари од Југоисточна Европа, кој од вчера започна во Охрид. Во своето обраќање, премиерот ...
error: