ТОП Вести
Заграчани

Заграчани

Жител на Заграчани физички нападнал лице од Враништа

На 16.09.2019 околу 07:00  часот, во полициската станица Струга било пријавено дека во атарот на струшкото село Вишни,  Ф.Б. од селото Заграчани физички го нападнал Н.Ц.(63) од селото ...

Струга после невремето без вода и без струја на неколку населени места

Гром гo оштети системот на ЕВН кај селата Шум, Заграчани и Горна Белица. Поради лошите временски услови со многу електрични празнења (громови), еден гром удрил токму на системот ...
error: