ТОП Вести
здравје

здравје

МТСП- Светски ден на безбедност и здравје при работа

Оваа 2020 година, Светскиот ден на безбедноста и здравјето при работа – 28 април, го одбележуваме во услови на глобална здравствена криза предизвикана од пандемијата на новиот коронавирус ...

Спасовски: Вонредната состојба е вистинската мерка, со неа нема да замре животот на граѓаните

Одлуката за прогласување вонредна состојба е вистинска мерка за јавното здравје и животот на граѓаните, истата не значи дека со неа ќе замре животот на граѓаните и дека ...

Владата ги задолжи образовните институции да ги одложат екскурзиите во Италија

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница, врз основа на препораките на Кризниот штаб за справување со „корона“ вирусот на Министерството за здравство, и на Управувачкиот комитет ...

Со „Форма вита“ и почетниците стануваат здрави и активни луѓе со посакуваниот фитнес резултат

Сакате да го промените начинот на живот на подобро со физичка активност? Долг период не сте физички активни? Спортски центар Форма Вита е вистинското место да ги направите ...

Во Струга отворен Нуга Бест Центар – посетете го!

Петтиот Нуга Бест Центар во земјава е отворен во Струга! Нуга Бест е медицинска компанија која  им помага на илјадници луѓе секојдневно да ја подобрат својата здравствена состојба и ...

Бадемот е одличен сојузник на здравјето, но која е вистински потребната количина?

Многу студии покажуваат дека конзумирањето  „една шака“ бадеми на ден помага во намалување на лошиот холестерол, го штитат срцето и вените, но помага и за добро помнење. Количината ...

Премиерот Заев и градоначалникот Мерко на централната манифестација „Водици“ во Струга

На централната манифестација „Водици 2018“ во Струга присуствуваше премиерот на Република Македонија, Г-дин Зоран Заев, како и градоначалникот на Струга, Г-дин Рамиз Мерко кои на граѓаните  им посакаа ...

СРЕЌНА НОВА 2018-ТА ГОДИНА!

Среќна Нова 2018-та година. Следниве 365 дена исполнете си ги со многу љубов и радост. Здравјето нека биде ваш основен приоритет, бидете со луѓето кои ги сакате и ...

Ова се петте броеви кои го чуваат вашето здравјето

За овие броеви сигурно не размислувате, а истите можат да го зачуваат вашето здравје и да го одржат вашето тело во саканата форма 5 – е минималниот број ...

Истражување: Недоволното спиење значително го скратува животот

Постојаниот недостиг на сон ја зголемува веројатноста од смрт од мозочен удар кај лицата со дијабетес и болести на кардиоваскуларниот систем – ова се резултати од најновото истражување ...
error: