Роналдо и официјално стана член на Јувентус

- Спорт
172

Реал Мадрид и Јувентус го комплетираа трансферот на Кристијано Роналдо во Торино. Најдобриот стрелец по девет години заминува од кралскиот клуб.

Роналдо ќе си замине од Мадрид за сума од 105 милиони и за годишна плата од 30 милиони евра. Тој  од поодамна најави дека сака да ја заврши етапата во европскиот шампион поради лошите односи со раководството, односно со претседателот на екипата, Флорентино Перез.

фото: архива

Facebook Коментари