(ВИДЕО): Се запали автобусот со кој играчите на Црвена Звезда тргнаа да ја слават титулатата

- Спорт, Хроника
212

По натреварот од последното коло во кој Sвезда убедливо ја победи екипата на  Вождовац (5:1), од стадионот „Рајко Митиќ’ тргна навивачката група, а со нив и автобусот со отворен покрив во кој била екипата.

Според планот, требало да се дојде до  Храмот Свети Сава и да се прослави титулата.

Меѓутоа автобусот се запалил, што јасно може да се види и од видеата.

Официјални информации за причните за пожарот се’ уште нема.

 

Facebook Коментари